Ana sayfa Dünyada Havacılık Amazon’un Drone Teslimatı Gerçeğe Bir Adım Daha Yakın

Amazon’un Drone Teslimatı Gerçeğe Bir Adım Daha Yakın

Şirket, federal kısıtlamalar nedeniyle engellenmeye devam ediyor, ancak dronelar tarafından paket teslim edilmesi fikrinde ısrarlı.

Amazon’un Prime Air dağıtım sistemi geçen hafta Amerika Birleşik Devletleri’nde, Palm Springs, California’daki Amazon tarafından gerçekleştirilen bir konferansta toplantı öncesinde alana küçük bir şişe kolisi teslim ederek hayata geçme aşamasına yakınlaşmaya başladı. Drone, paketi yere bırakıp gökyüzüne geri kayboldu. Amazon, Prime Air’in hedefinin 50 mil/saat’e varan hızlarda müşterinin siparişinden 30 dakika veya daha kısa bir sürede 5 kiloluk bir paket teslim edebilmek olduğunu açıkladı.

Şirket, 66 milyon müşterisine Prime Air’in resmi tanıtımı için ilerleme kaydedildiğini belirtti. Drone uçuşları esnasında drone ile göz temasını kesmemeyi zorunlu kılan mevcut Bölüm 107 kısıtlamaları nedeniyle tanıtım şirketin istediği seviyeden daha yavaş ilerliyor. Şirket ayrıca, Amazon müşterisi olmayanlar üzerindeki droneların yolculuğuyla ilgili gizlilik sorunlarıyla da uğraşıyor. Amazon, Prime Seller’nın bu yılsonundan önce faaliyete geçmesini beklediğini belirtti ancak şirket, ilk ticari uçuşlarının özellikle ABD’de gerçekleşeceğini söylemedi.

Geçtiğimiz hafta California’da MARS konferansına yapılan drone teslimatının videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK