Ana sayfa Güncel Ünlü Hollywood Yıldızı Evine Havaalanı İnşa Ettirdi

Ünlü Hollywood Yıldızı Evine Havaalanı İnşa Ettirdi

Uçmayı çok seven hatta pilotluk ehliyeti bile olan ünlü Hollywood yıldızı John Travolta’nın, görenleri hayran bırakan evinin önünde kendine ait havalimanı bile bulunuyor.

Birden fazla uçağı da bulunan Travolta, evinin arka bahçesini uçak pisti olarak da kullanıyor.1954 doğumlu ünlü aktör ve yapımcı John Travolta aynı zamanda da sertifikalı bir özel pilot.
Qantas havayollarının “gezici temsilcisi” de olan John Travolta, Boeing 707 tipi özel uçağıyla 10 ülkede toplam 13 kenti ziyaret etti. Travolta ve eşi Kelly Preston, kısa sürede dünyaya ‘erişebilmek’ istedikleri için konaklarının etrafını jetlerin ve uçakların boyutlarına göre tasarladı. John Travolta’nın evi Florida, Ocala’da bulunan özel bir havaalanı olan Greystone Havaalanı içinde yer alıyor.
Tek motorlu uçakların yanı sıra özel iş jeti ve Boeing 707’si dahil toplam 5 uçağa sahip olan Travolta’nın uçaklarını evinin önüne park edebilmesi için özel bölümler bulunuyor.
Ünlü aktörün göz bebeği ise Boeing 707-138B tipi uçağı.


Eski bir Qantas Havayolları uçağı olan 707, 2002 yılından beri John Travolta’nın.

Travolta’nın eşi Kelly Preston, “John’un her zaman ön bahçesinde uçaklara sahip olmak rüyasıydı. Akşam yemeğine gitmek istediğinde yapmanız gereken tek şey kapıyı açıp dışarı adım atmaktı.” diye konuşmuştu.
Pulp Fiction ve Grease gibi filmleriyle tanınan Travolta, servetinin büyük bir kısmını evi için harcamış.
2010 yılında kendi kullandığı özel uçağıyla haiti depremzedelerine dört ton gıda, ilaç ve tıbbi malzeme taşımıştı.
2007 yılında büyük uçakların pisti kullanmasına izin verilmemesi üzerine dava açan Travolta evini yaptırırken havaalanını kullanabileceğinin teminatını aldığını belirtmişti.
Ancak, pist sahipleri, büyük uçağını sık kullanan Travolta’ya “Pist kötüleşiyor ve artık güvenli değil.” eleştirisinde bulunmuştu.

 

BİR CEVAP BIRAK