Ana sayfa Güncel THY Uçağında Bomba Notu

THY Uçağında Bomba Notu

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Toronto seferini yapacak olan uçağının tuvaletine bırakılan ve üstünde İngilizce olarak ” Toronto sana bomba ile geliyorum” yazan bir kağıt bulunması üzerine yolcular boşaltılıp güvenlik araması başlatıldı. Yaklaşık bir saat süren arama sonunda herhangi bir bulguya rastlanmadığı belirtildi.

THY’nin TK-17 sefer sayılı Boeing 777 tipi uçağı 292 adet yolcusunu aldıktan sonra kapıyı kapattı. Bu sırada tuvaletleri kontrol eden kabin memuru bir tuvaletin içinde İngilizce olarak yazılmış ve altında bir gülücük işaret olan ” Toronto sana bomba ile geliyorum” yazılı kağıdı buldu.

Bunun üzerine kabin memuru derhal pilotun yanına giderek kağıdı gösterdi. Uçağın kaptan pilotu durumu uçuş kulesi aracılığı ile polise iletti. Derhal uçakta bulunan 292 yolcu indirilerek dış hatlardaki 503 ve 504 nolu salonlara götürüldü. Uçak ise arama yapılması için açığa çekildi.

Atatürk Havalimanı emniyet yetkilileri 503 ve 504 nolu salonlardaki yolcuların el bagajı ve üst aramaların yapmaya başladı. Bu arada açığa çekilen uçaktaki bagajların da aşağıya indirilip aranması yapıldı.

ARAMALAR SONA ERDİ

Bomba notu sonrasında güvenlik prosedürü uygulanan ve yolcuları terminale alınan uçaktaki aramalar yaklaşık bir saat sonra sona erdi.

Uçağın yanı sıra yolcuların üst ve bagajlarında yapılan aramada herhangi bir bulguya rastlanılmadığı bildirildi. Yolcuların, tahsis edilen başka bir THY uçağıyla Toronto’ya hareket edeceği öğrenildi.

BİR CEVAP BIRAK