Ana sayfa Dünyada Havacılık Senato, Chao’yu ABD Ulaştırma Bakanı Olarak Teyit Etti

Senato, Chao’yu ABD Ulaştırma Bakanı Olarak Teyit Etti

Yeni ABD Ulaştırma Bakanı, altyapı yatırımları ve FAA’nın yeniden yetkilendirilmesi konusundaki kongre odaklarına dalacak.

Senato bugün Elaine Chao’yu bir sonraki Ulaştırma Bakanı olarak teyit etti. Başkan Donald Trump 29 Kasım’da Chao’yu aday gösterdi. Chao , adaylığını değerlendirecek olan Ticaret, Bilim ve Ulaştırma Senato Komitesinin duruşmasından kısa bir süre sonra ortaya çıktı.

Önümüzdeki haftalarda Chao, FAA için finansman ve programların yeniden yetkilendirilmesi sağlayacağı gibi kongre odaklı altyapı yatırımlarına da odaklanacak. Ulusal İş Havacılık Birliği (National Business Aviation Association) dahil olmak üzere sanayi alfabesi grupları, havacılık politikasının oluşturulması için kongre denetimini koruyan uzun vadeli bir FAA yeniden yetkilendirme paketini desteklemektedir. Birlik, ATC’yi özelleştirmeye karşı olduğunu belirtti.

2001-2009 yılları arasında Çalışma Bakanı ve 1989-1991 yılları arasında DOT’un vekil bakanı olarak görev yapan Chao, hükümet liderlik görevlerinde önemli bir geçmişe sahip bir şekilde yeni işine başlıyor. Chao ayrıca, Denizcilik İdaresinin vekil yöneticisi ve Federal Denizcilik Komisyonu başkanıydı ve Çoğunluk Senatosu lideri Mitch McConnell’in karısıdır.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK