Ana sayfa Dünyada Havacılık SAS, Norveç Hava Yolları’na Karşılık Veriyor Gibi İrlanda Üssü Kuracak

SAS, Norveç Hava Yolları’na Karşılık Veriyor Gibi İrlanda Üssü Kuracak

Scandinavian Airlines’ın üst şirketi SAS AB, İrlanda’daki uçakları kaydedecek ve Norveç Air Shuttle ASA dahil olmak üzere büyüyen düşük bütçeli havayollarıyla rekabet edebilmek için daha düşük ücretle daha fazla yolcuya hizmet etmek için Londra ve İspanya’da üsler kuracak.

Stockholm merkezli şirket SAS çarşamba günü yaptığı açıklamada, önümüzdeki kıştan itibaren mevcut hizmetlerini tamamlamak için Londra ve İspanya’da az sayıda kalkış yapmak için İrlanda’da bir havayolu işletme ruhsatı istediğini söyledi.

Havayolu, Norveç Havayolları’nın Avrupa ve Atlantik rotalarının benzer bir karışımını sunma stratejisiyle uğraşıyor. SAS, sık seyahat edenlere odaklanmaya devam edeceğini ve faaliyetlerinin büyük bir kısmının İskandinavya’da kalacağını, ancak boş zaman seyahatlerine olan talebin arttığına da dikkat çekti. Bu segmentteki “yoğun” fiyat baskısı ile SAS, maliyet tabanını rakiplerine göre yüzde 20 ila yüzde 25 daha yüksek olacağını tahmin ederek ele almalıdır.

Sözcü Frederic Henriksson, İrlandalı birimin yerel olarak kiralayacağını, bunun maliyet avantajının düşük sosyal güvenlik harcamalarından ve vergilerden kaynaklanacağını söyledi. Hizmetler, SAS’ın mevcut filosu ile aynı nakliye ve servis sunumuyla “bir avuç uçak” ile başlayacak.

24 Ocakta SAS, daha düşük trafikli rotalarda daha fazla hizmet sözleşmesi yapmak üzere Danimarkalı birim Cimber A / S’yi ve bölgesel jetler sattığını söyledi.

SAS, rakam belirtmeden, ruhsatın ve yeni üslerin başlangıç ​​maliyetlerinin kazançları geride tutacağını dedi. SAS, başka yerlerde operasyonları geriye döndüreceğini de yineledi. Şirket, 15 Aralık’ta işten çıkarmaların planlandığını söyledi.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK