Ana sayfa Güncel Havacılıkta Fikirler Yarışmaya Başladı

Havacılıkta Fikirler Yarışmaya Başladı

Boeing Türkiye Genel Müdürü Sargın: “Ülkemizde pek çok başarılı, yenilikçi çalışma var. Bunlar gurur verici, beni gururlandıran şeyler”

Boeing Türkiye Genel Müdürü Ayşem Sargın, Türkiye’de pek çok başarılı ve yenilikçi çalışmanın yapıldığını belirterek, “Bunlar gurur verici, gururlandıran şeyler.” dedi.

Havacılık alanında gençleri daha girişimci kılmak ve yeni fikirlerin ortaya çıkmasını sağlamak amacıyla Boeing Türkiye ve Türkiye Girişimcilik Vakfı iş birliğiyle düzenlenen “Airpreneurs” programının ilki Bilkent Cyberpark’da gerçekleştirildi.

Burada konuşan Sargın, gençlerin bilgi ve donanımlarını cesaretleriyle birleştirmek istediklerini söyledi.

Boeing olarak “Airpreneurs” gibi programlarla gençlerin havacılık alanında girişimciliğine ilham vermeyi amaçladıklarını dile getiren Sargın, “Boeing, pek çok üniversite öğrencisine ulaşarak, Türk havacılık sektörünün büyümesine ve gençlerin sektöre ilgisinin artmasına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.” diye konuştu.

Türk sanayisinin yüksek kabiliyetli, iyi şirketlere sahip olduğunu belirten Sargın, “Ülkemizde pek çok başarılı, yenilikçi çalışma var. Bunlar gurur verici, beni gururlandıran şeyler. Ülkemizde güzel, güzel şeyler yapılıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

– Program hakkında

Havacılık alanında fikirlerin yarıştırıldığı programın önümüzdeki günlerde İzmir, Bursa, Elazığ, Trabzon, Eskişehir ve İstanbul’daki bazı üniversitelerde de gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Söz konusu program sonunda 2 kişi, bu sektördeki yatırımcılarla bir araya gelme imkanı sunan “Startup Turkey” etkinliğine katılma hakkı kazanacak.

BİR CEVAP BIRAK