Ana sayfa Dünyada Havacılık Eski NASA Mühendisi Uber’de

Eski NASA Mühendisi Uber’de

Uber 30 yıllık NASA mühendisi Mark Moore’u ağırlıyor.

Uber, bu hafta, uçmakta olan otomobil girişiminde yeni bir gelişme duyurdu. Eski NASA yüksek uçak mühendisi Mark Moore federal ajans için 30 yıl çalıştıktan sonra şimdi de havacılık mühendisliği müdürü olarak Uber’e katıldı.

Şirket, kentsel alanlarda hava taksi göndermek için dikey kalkış ve iniş yapabilen araçları kullanarak “Uber Elevate” adlı yeni bir hizmet başlatmayı planlıyor.

Moore, “Bu yeni sistemin lideri ve şehiriçi elektrikli uçan araba pazarını gerçekleştirebilecek daha iyi bir konumda başka bir şirket düşünemiyorum” dedi.

Uber, elektrikli VTOL uçaklarını geliştirme planlarını yayınlamadı. Aksine, şirket dünyanın dört bir yanındaki şehirlerde isteğe bağlı elektrikli VTOL hava yolculuğunu etkinleştirmek için bir tetikleyici olmak istiyor. Şirket, iddialı vizyonunu, Ekim ayında yayınlanan ve Moore’un incelediği bir kağıtta ana hatlarıyla belirtti.

Uber, ileri programlar başkanı Nikhil Goel, Bloomberg’e yaptığı açıklamada, “Uber, tüm sistem için tetikleyici rolü oynamaya devam ediyor” dedi. “Yayınlanan planları keşfetmeye ve geliştirmeye devam ederken Mark’ın aramıza katılmasından mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK