Ana sayfa Dünyada Havacılık DuPage Havaalanında Drone Kısıtlaması

DuPage Havaalanında Drone Kısıtlaması

WEST CHICAGO, Illinois – DuPage Havaalanı Otoritesi (DAA), DAA mülkünde veya üzerindeki drone kullanımını kısıtladı.

Havaalanı yetkilileri, yakın tarihte yayınlanan drone operasyonu ile ilgili FAA politikasını, DAA yönetmeliğinin yapılandığı bir çerçeve olarak kullanıldı.

Bu yönetmelik havaalanındaki drone’ların kullanılmasının yasaklanmasına ek olarak, bir drone’un beş millik çap içinde uçabildiği azami yüksekliğini 500 feet olarak tanımlıyor.

Mevcut FAA Part 107 kuralı, bu tür hava araçlarının kullanımını kısıtlamakla birlikte, uçabilecekleri yakınlığı tanımlamaz. DAA tarafından iletilen yönetmelik, DuPage Havaalanı ile doğrudan ilgili açıklık ve özgünlük sağlamaktadır.

DAA İcra Direktörü David Bird, “Drone’ların uçaklara çok yakın uçtuğu ve uluslararası güvenlik endişelerine neden olduğu ulusal ve uluslararası raporlar ve olaylar üzerinde çalışıyorduk. Bu tür uçan hava araçlarını büyük oranda eğlenceli olarak tanımlarken havacılık ortaklarımıza, yolcularımıza ve komşularımıza güvenli bir havaalanı işletimi sağlamak için mümkün olan her önlemi alma sorumluluğuna sahibiz” açıklamasında bulundu.

Yönetmelik, özellikle 25 kilogramdan daha hafif, insansız uçakları kısıtlıyor.

DAA, havaalanı yakınlarında drone kullanımını kısıtlayan ilk genel havacılık ve ticari havaalanlarından biridir. DAA yetkilileri, Chicago Şehri ve Schaumburg Köyünün de benzer kısıtlamalarda bulunduğunu sözlerine ekledi.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK