Ana sayfa Dünyada Havacılık Dubai Yaza Kadar Drone Taksilerini Bekliyor

Dubai Yaza Kadar Drone Taksilerini Bekliyor

Üretimi Çin’de gerçekleşecek olan araçlar bir yolcu ve bir bagaj taşıyabilecek.

Uber ve Airbus çoktan kentsel alanlarda pilotsuz dronelar ile yolcu taşımak için ciddi bir efor sarfetmeye başladı. Dubai Ulaştırma Ajansı önümüzdeki Temmuz içinde bilgisayar kontrollü dronelar ile Ortadoğu’nun merkezi Dubai’de yolcu taşımaya başlayacaklarını geçtiğimiz hafta duyurdu. Dubai Ulaştırma Başkanı, şehrin çevresinde insansız hava araçlarının zaten test edildiğini söyledi.

Dubai, Çin’de imalatı gerçekleştirilen “Ehang 184″ü kullanmayı bekliyor, dört pervanesi olan uçan araç 50 km menzile sahip. 98 km/saat maksimum hıza çıkabilen elektrikli araç, 90.7 bagaj ile birlikte tek bir yolcu taşıma kapasitesine sahip. Uçmadığı zamanlarda ise pervaneleri, aracın standart bir park alanına sığması için katlanabilme özelliğine sahip.

Ehang 184, şifreli iletişim kanallarıyla herhangi bir arıza meydana gelmesi durumunda aracın en yakın güvenli yere inmesini sağlayan emniyetli bir sistem ile donatıldı. Yolcular, Ehang taksilerini Uber’in de planladığı gibi akıllı telefon uygulamasıyla çağırabiliyorlar.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK