Ana sayfa Dünyada Havacılık Cirrus, 2016’yı da Gelişme Yılı Olarak Adlandırıyor

Cirrus, 2016’yı da Gelişme Yılı Olarak Adlandırıyor

Şirket, teslimat konusunda en yakın rakibini %30 oranla geçti.

2016’nın faturalandırma verileri General Aviation Manufacturers Association tarafından bu hafta yayınlandığında, Cirrus Aircraft 317 adet uçak teslim ederek, en yakın rakibi Textron Aviation’ın Cessna Aircraft Şirketinden birinci sırayı kolayca elde etti.

Geçen yılki veriler, Minnesota merkezli uçak üreticisi Duluth’ıb tek bir yılda 300 uçağı elinde tuttuğu art arda üçüncü yılı temsil ediyor ve filonun toplam 6.500 üzerinde uçak barındırdığını gösteriyor. Şirket ayrıca, tek motorlu piston hattının altıncı nesilini, G6 tarafından Garmin donanımlı Cirrus Perspective+’nı açıkladı. Cirrus 2016 yılını yakın zamanda sertifikalı Vision Jets’in ilk üçünü teslim ederek kapattı ve yeni tek motorlu jetlerinin 600’den fazla sipariş aldığını açıkladı.

Şirketin yakın zamanda açtığı McGhee Tyson Airport (KTYS) ‘deki Knoxville Global Müşteri Deneyimi Merkezi kampüsünün yakında piston ve jet uçak teslimatlarının merkezi haline gelmesi bekleniyor. Tesis halen yapım aşamasında olan yeni pilot ve mekanik eğitim merkezinin yanı sıra Deneyim Merkezi, Fabrika Servis Merkezi ve Teslim Merkezi de içermektedir.

Cirrus, Havaaracı Sahipleri ve Pilotlar Birliği’nden ilk kez Joseph T. Nall güvenlik ödülünü aldığında, 2016 yılında emniyette lider olarak tanınmıştır. AOPA Hava Güvenliği Enstitüsü sözcüsü ödül töreni sırasında “Son on yılda Cirrus, sektördeki en iyi güvenlik rekorlarından birini haklı olarak kazandı ve bu ilk Joseph T. Nall Güvenlik Ödülü ile çalışmalarını onaylamaktan gurur duyuyoruz” dedi. Cirrus tarafından üretilen her uçakta bulunan Cirrus Uçak Platformu Paraşüt Sistemi (CAPS), bugüne kadar 146 kişiyi ailelerine güvenle geri gönderdi.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK