Ana sayfa Havayolları Boeing ve Juneyao Airlines, 5 Adet 787-9 Dreamliner Siparişini Tamamlıyor

Boeing ve Juneyao Airlines, 5 Adet 787-9 Dreamliner Siparişini Tamamlıyor

Boeing [NYSE: BA] ve Juneyao Airlines bugün, mevcut liste fiyatlarına göre yaklaşık 1.32 milyar dolar değerinde beş adet 787-9 Dreamliner siparişinin tamamlandığını duyurdu.

Fazladan beş tane daha 787-9 seçeneği de içeren bu yeni sipariş, Şangay merkezli özel hava yolunun ilk Boeing siparişini ve ilk geniş gövdeli uçak siparişini temsil ediyor.

Juneyao  Airlines Başkanı Wang Junjin, “Stratejik vizyonumuz, mükemmel bir kar elde ederken, genişletilmiş bir ağ ile yüksek kalitede hizmet sunan uluslararası bir havayolu haline gelmektir” dedi. “Bugünün siparişi, önümüzdeki yıllarda büyümekte olan işimizde önemli bir rol oynamaya hazırlanıyor ve gelecekte Boeing ile ilişkimizi devam ettirmeyi umuyoruz.”

Juneyao Airlines, Çin’in en büyük özel hava yollarından biridir, 2005 yılında kurulmuştur ve 2006 yılında faaliyete başlamıştır. Şu anda Japonya, Güney Kore ve Tayland gibi komşu ülkelere iç hat ve kısa mesafeli uluslararası uçuş faaliyetleri yürütmektedir. Taşıyıcı, 2020’ye kadar Kuzey Amerika, Avrupa ve Avustralya’ya yeni güzergahlar açmayı planlıyor.

Boeing Ticari Uçaklar Kuzeydoğu Asya Satış Başkan Yardımcısı Rick Anderson “Juneyao Hava yollarını yeni bir Boeing müşterisi olarak ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi. “Bu sipariş, birçok tek koridorlu uçak operatörünün geniş çaplı operasyonlara başlaması için ilk tercih olan 787 Dreamliner’e olan güvenlerinin bir tasdiğidir.”

787-9 Dreamliner, bu zorlu ekonomik ortamda taşıyıcıyı rekabetçi tutarak Juneyao Havayolları’na benzersiz yakıt verimliliği sunacak. 787-9, 787-8’in görsel tasarımından yararlanarak büyük, kısılabilir pencereler, büyük depo kutuları, modern LED aydınlatma, daha yüksek nem, daha düşük bir kabin yüksekliği, daha temiz hava ve yumuşak bir yolculuk gibi yolcuları memnun edecek özellikler sunuyor.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK