Ana sayfa Dünyada Havacılık Boeing Hindistan’da Geniş Gövdeli Uçak Liderliğini Sürdürmeyi Umuyor

Boeing Hindistan’da Geniş Gövdeli Uçak Liderliğini Sürdürmeyi Umuyor

Boeing, daha fazla hava yolu uluslararası olmaya çalışırken onlar için yaptığı filo yenilemeleri sayesinde Hindistan’da geniş gövdeli uçak pazarındaki hakimiyetini sürdüreceğinden emin.

Boeing’in Asya-Pasifik ve Hindistan satış başkan yardımcısı Dinesh Keskar, FlightGlobal’a, üreticinin bazı tam servis hava yollarını ve aynı zamanda uluslararası alanda uçmak isteyen daha fazla yerli tedarikçi öngördüğünü söyledi.

Jet Airways ve Air India’yı, yaşlanan Boeing geiş gövdeli uçak filolarından dolayı “önümüzdeki iki-üç yıl içinde” yeni sipariş verebilecek iki tam donanımlı hizmet hava yolları olarak belirtti.

Flight Fleets Analyzer, Air India hizmetinde Airbus’tan sadece 8’e kıyasla Boeing’ten 58 adet geniş gövdeli uçak bulunduğunu gösteriyor.

Jet Airways’in 10 tane kiralayıcılardan alınan ve 9-10 yıllık olan 777-300ER’leri de içeren 111 araçlı filosunu da listeliyor. Hava yolunun 10 adet 787-9 siparişi de mevcut.

Air India bu arada 109 uçağı işletmektedir. Bunlardan 42’si geniş gövdeli, 23’ü 787-8, 12’si 777-300ER, 4’ü 747-400 ve 3’ü 777-200LR’dir. 747’si 20 yılı aşarken 777’leri yedi ile on yaşları arasında. Hava yolunun sipariş verdiği üç adet 777-300ER ve dört adet 787-8’si var.

Keskar, yerli operatörlerin Boeing’in geniş gövdeli uçak müşterilerinin “sağlam tabanının” diğer bölümünü oluşturmasını bekliyor.

“Bu havayolları 20 uçağa eriştiğinde yurtdışına çıkmak isteyeceklerdir. Yüksek risk ile yüksek ödül getiriyor. Onlara doğru ürünlere [uzun menzilli] sahip olduğumuzu söylemek isteriz. Körfez taşıyıcıları ve Cathay ve Singapur Havayolları gibi diğer Asya hava yollarının uzun mesafeli pazara yeni geniş gövdeli jetleri ile saldırmasıyla yerel hava yolları kazanılacak paranın olduğu yerlere gitmek isteyecek “diye ekliyor.

Vistara ve SpiceJet uluslararası alanda uçma niyetinde olduklarını açıkladılar ayrıca SpiceJet kıtalar arası uçmayı düşündüğünü söyledi. Düşük maliyetli taşıyıcı, son zamanlarda 100 adet yeni 737 Max 8 için sipariş verdi.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK