Ana sayfa Dünyada Havacılık Boeing, Ethiad Hava Yolları İle ‘Rüzgar Güncellemeleri’ Çözümü İçin Anlaştı

Boeing, Ethiad Hava Yolları İle ‘Rüzgar Güncellemeleri’ Çözümü İçin Anlaştı

Bu hizmet, Abu Dhabi taşıyıcı filosu için durum farkındalığını artırmak ve yakıt tasarrufu sağlamak için.

Boeing [NYSE: BA] bugün, Etihad Hava Yolları’nın operasyonlarına Boeing Rüzgar Güncellemeleri (Wind Updates) çözümünü tanıtmak için bir sözleşme imzaladığını açıkladı. Araç, operatörün global operasyonları boyunca verimliliği artıracak ve yakıt tüketimini azaltacaktır.

Etihad Hava Yolları, Boeing Ticari Havacılık Hizmetleri’nden Rüzgar Güncellemeleri ürününü entegre ederek uçuş sırasındaki atmosfer koşullarına bağlı uçak performansını artırmak için gerçek zamanlı bilgileri kullanabilir. Boeing Rüzgar Güncellemeleri, Etihad Hava Yolları için büyük uçuş operasyonlarını optimize edecek.

Etihad Hava Yolları’nın operasyonel sorumlusu Richard Hill, “Uçuş mürettebatımızın karar verme yetkisinin iyileştirilmesi ve yakıt tüketiminin azaltılması, bu anlaşmanın uygulanması için sabırsızlıkla beklediğimiz programın en belirgin özelliklerinden ikisi. Gerçek zamanlı rüzgar verisinin ve ilgili koşullarının farkında olmak, uçuş güvertesindeki durum bilincini artıracak ve mümkün olan en verimli rotalarda uçmamızı sağlayacaktır.” dedi.

Daha güncel ve doğru hava verilerinin, Etihad Hava Yolları için yakıt tüketimini, uçuş başına ortalama 200-400 lbs (90-180 kg) yakıt düşürmesi bekleniyor. Genel olarak, Boeing Rüzgar Güncellemeleri, Etihad Hava Yolları uçakları için, dünyanın her yerindeki her uçuşta özelleştirilmiş, gerçek zamanlı rüzgar ve sıcaklık bilgileri sağlayarak uçak içi performansını artıracaktır.

Boeing Ticari Havacılık Servisleri Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı David Longridge, “Entegre uçuş optimizasyonu çözüm portföyümüz aracılığıyla müşterilerimizin artırılmış operasyonel verimliliğini geliştirmelerine yardımcı olmak, hava yollarının nihai kar sonuçlarını iyileştirmesine olanak tanır. Boeing Rüzgar Güncellemeleri, bu optimizasyon hizmetlerinin önemli bir bileşenidir ve operasyonel hedeflerine ulaşmasında Etihad Hava Yolları’na yardım etmeyi umuyoruz” dedi.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK