Ana sayfa Dünyada Havacılık Piper, Çinli Satıcıdan 50 Adet Archer Siparişi Alıyor

Piper, Çinli Satıcıdan 50 Adet Archer Siparişi Alıyor

Uçak filosu, Piper’ın Florida tesisinde üretilecek ve ardından Çin’de birleştirilecek.

Piper Aircraft, Pekin merkezli bayi China Air Shuttle için 50 adet Archer inşa etmeyi planladığını açıkladı. Uçak filosu, Piper’in Florida’da Vero Beach’indeki tesisinde imal edilecek ve sertifikalandırılacak ve China Air Shuttle’ın Çin Shandong Eyaletindeki Rizhao’daki yan şirketi tarafından yeniden birleştirilmesi için Çin’e gönderilecek.

China Air Shuttle 2017 yılının ikinci çeyreğinde filoyu teslim almaya başlayacak, daha sonra uçakları büyük uçuş okullarına ve bölgedeki genel havacılık şirketlerine dağıtacak.

Piper’in Asya Satış Müdürü Jeremy Prost, “Çinli uçuş eğitim kurumlarına satılan 45’ten fazla Piper Seminoles ile Piper Aircraft eğitim uçakları on yıldan fazla bir süredir Çin’de yaygın şekilde kullanılmaktadır. Archer’ın artık Çin’deki uçuş eğitimi akademilerinde de kullanılmasından memnuniyet duyuyoruz “dedi.

China Air Shuttle’ın Rizhoa’daki tesisleri yerel dağıtım merkezi olarak hizmet etmekte ve Çinli müşteriler için eğitim, bakım ve ürün desteği sağlamaktadır.

“Piper’in eğitim pazarına olan bağlılığı ve genel büyüme stratejimizin bir parçası olarak, Asya Pasifik bölgesindeki varlığımızı arttırdık. Çalışmalarımızın bir sonucu olarak Endonezya, Avustralya ve Malezya’ya yapılan filo satışlarındaki artıştan memnunuz, “dedi Piper Aircraft’ın Başkanı ve CEO’su Simon Caldecott. “Dünyadaki eğitim uçaklarımız için artan bir ilgi görmeye devam ediyoruz, şu an neredeyse 150 civarında sipariş veriliyor.”

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK