Ana sayfa Dünyada Havacılık Kaybolan Business Jet’in Aramaları Erie Gölü’nün Üzerinde Devam Ediyor

Kaybolan Business Jet’in Aramaları Erie Gölü’nün Üzerinde Devam Ediyor

Yaklaşık bir hafta olmasına rağmen uçağın teyit edilmiş bir enkazı bulunamadı.

Kurtarma ekipleri, geçen perşembe gecesi Cleveland’daki Burke Lakefront Havaalanı’ndan (BKL) kalktıktan kısa bir süre sonra Erie Gölü’nde kaybolan bir Cessna Citation CJ4’ten çıkan enkazı araştırmaya devam ediyor.

Sadece pazar günü öğleden sonra karaya oturan tek bir bagaj, uçakla bağlantı olarak görüldü. Kanada Kraliyet Hava Kuvvetleri CC-130’ün katıldığı bir HC-130 ve MH-64 Yunus helikopterini kullanan Sahil Güvenlik,  cumartesi gecesi 25-35 feet dalgalar ve güçlü rüzgarlar karşısında aramayı erteledi. Şimdi Cleveland şehri kurtarma çabalarını üstlendi.

Üç yetişkin ve üç çocuğu taşıyan hafif ticari jet, Columbus’taki Ohio Eyalet Üniversitesi Havaalanı’na (OSU) giderken, sadece 2 mil uzaktaki 50 metre derinlikte olduğu tahmin edilen suda kayboldu. Superior Beverage Grubu tarafından işletilen CJ4, deneyimli pilot olarak bildirilen şirketin CEO’su John Fleming’in komutasındaydı.

Kazanın meydana geldiği günkü BKL hava durumunun, batıya doğru 32 knot hızlı sert rüzgarlı olduğu ve hafif karda 8 millik görüş imkanı verdiği rapor edildi.

Havacılık Güvenliği Ağı, “Flight Aware uçuş izleme web sitesi, kalkıştan sonra üç veri noktasına kaydetti. Sonuncusu, uçağın 3.100 feet’ten yüksek hızla düşüş yaptığını gösteriyor.” şeklinde açıklama yaptı.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK