Ana sayfa Güncel Havaiş’in Anketi Sonuçlandı

Havaiş’in Anketi Sonuçlandı

Havaiş Sendikası’nın düzenlediği işverenin TİS’te anlaşılan zammın yapılıp yapılmaması konusundaki düzenlediği anlet sonuçlandı.

Geçtiğimiz hafta Havaiş Sendikası, THY ile TİS’te anlaşılan zammın yapılıp yapılmaması konusunda işveren ile anlaşmak için üyelerine danışma kararı almıştı ve bunun için de anket düzenlemişti. Anket, 10.416’ya 464 gibi büyük bir çoğunlukla zam yapılmaması teklifine “evet” olarak sonuçlandı. Havaiş’in üyelerine gönderdiği mail şöyle:

“Değerli Üyelerimiz;

Türk Hava Yolları Yönetiminin, sendikamıza sunduğu teklifi, geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaşarak, konuya ilişkin görüşünüzü almak adına anket düzenlemiştik.

Üyelerimize gönderdiğimiz ankete 10.880 kişi katıldı. 10.416 kişi, THY’nin 2017 yılında sosyal yardım ve ücrete ilişkin zam yapılmaması teklifine “evet”, 464 kişi “hayır” oyu kullandı. Siz değerli üyelerimizin kullandığı oylar doğrultusunda elde edilen verilere istinaden; en başta iş güvencesini şart koşarak ve garanti altına alarak, sendikamız, işveren ile görüşmelerini sürdürmektedir. Üyelerimizin iş kaybı kaygısı olmadan, huzurla çalışabilmeleri gayesiyle, tüm seçenekler göz önünde bulundurularak pazarlık sürecimiz devam etmektedir. Pazarlık sürecinde en önem verdiğimiz husus; hiçbir üyemizin işsiz kalmamasıdır.

İmzalanacak protokolde imza altına alınan şartlara işveren uymadığı taktirde, sendikamız protokolden cayma hakkına sahip olacaktır.

Bilginize, saygılarımızla…”

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK