Ana sayfa Dünyada Havacılık GlobeAir, 2016’da Rekor Ciro Yayınladı

GlobeAir, 2016’da Rekor Ciro Yayınladı

Dünyanın en eski ve en büyük Cessna Citation Mustang operatörü olan GlobeAir, küçük ticari jetler için kiralama pazarından gelen güçlü talep nedeniyle 2016’ya kadar rekor bir ciro ve kar yayınladı.

Avusturyalı şirket, uçuş gelirlerinde 2016 yılında % 20’lik bir artış kaydederek – yaklaşık 4.400’e çıktı – hem ciro hem de kazanç sırasıyla 21.3 milyon € (22.8 milyon $) ve € 780.000 olarak rekor seviyelere ulaştı. Bu, 2015’de 17,8 milyon euro ciro ve 540,000 euro kar ile kıyaslanıyor.

GlobeAir, Avrupa’daki yolcuların sayısını artırmak için 2017’de filosunu beşte bir oranında büyütmeyi planlıyor. Şirketin kurucusu ve CEO’su Bernhard Fragner “15 Mustang’ımızın her birinde yılda 660 saat uçuyoruz, daha fazlasını yapamazlar.”  diyor.

GlobeAir’in 2016’daki rezervasyonlarının yarısından fazlası, JetSmarter, FlyVictor ve PrivateFly gibi online kira rezervasyon platformlarından geldi. Fragner, “Gittikçe artan sayıda insan, uçuşlarını geleneksel aracılar yerine bu akıllı telefon ve web tabanlı platformlarda yapmayı seçiyor” diyor.

Fragner, mevcut filo üzerindeki baskıyı hafifletmek için, GlobeAir mayıs ve haziranda “en yoğun dönemimizin hemen öncesinde” üç düşük-zamanlı Mustang ekleyecek, diyor.

GlobeAir’in başarısını “akıllı zamanlama” olarak nitelendiriyor. “Filomuz maksimum verimlilik için optimize edildi, bu da satılmamış boş kısım sayısının sınırlandırılması anlamına geliyor” diyor.

Fragner, giriş seviyesi Mustang’lara olan talebin, daha pahalı orta ve geniş kabinli iş uçaklarından küçülmeye yönelen gezginlerden geldiğini de ekliyor. “Özellikle kısa mesafeler için Mustang gibi küçük jet uçları maliyet olarak çok daha verimli.” Diyor.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK