Ana sayfa Güncel DHMİ’den Barbaros Şansal Açıklaması

DHMİ’den Barbaros Şansal Açıklaması

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ), Barbaros Şansal’a yönelik Atatürk Havalimanı apronunda yaşanan darp olayıyla ilgili bir açıklama yayınladı.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ), Barbaros Şansal’a yönelik Atatürk Havalimanı apronunda yaşanan darp olayıyla ilgili bir açıklama yayınladı.Kurumdan yapılan açıklamada DHMİ’nin herhangi bir ihmalinin söz konusu olmadığı vurgulandı.

DHMİ açıklaması:
KKTC’nin hakkında sınır dışı kararı almasının ardından Atatürk Havalimanı’nda gözaltına alınan Modacı Barbaros Şansal’ın havalimanına inişinden sonra darp girişimine uğradığı iddiaları üzerine, aşağıdaki açıklamaya gerek görülmüştür.
02 Ocak 2017 gece saatlerinde KKTC’den sınır dışı edilerek İstanbul Atatürk Havalimanı’na getirilen Barbaros Şansal’a, darp girişiminde bulunulduğu öğrenilmiştir. Olayla ilgili soruşturma devam etmektedir.
Sıkı güvenlik tedbirlerinin her zaman çok titiz bir şekilde uygulandığı Atatürk Havalimanı uçak park alanlarına, yolcu ve görevlilerin haricinde kimsenin ulaşmasına imkân bulunmamaktadır. Nitekim bu darp girişimi esnasında da aprona dışarıdan kimsenin girmediği tespit edilmiştir. Bu olayda,  Genel Müdürlüğümüzün faaliyetleri kapsamında herhangi bir ihmal ve zafiyet kesinlikle söz konusu değildir.

BİR CEVAP BIRAK