Ana sayfa Dünyada Havacılık Boeing ve SpiceJet 205 Adete Kadar Uçağı Kapsayan Anlaşmayı Duyurdu

Boeing ve SpiceJet 205 Adete Kadar Uçağı Kapsayan Anlaşmayı Duyurdu

Anlaşma, ilave 100 adet 737 MAX 8’i kapsıyor. Bu düşük bütçeli havayolunun tarihindeki en büyük sipariş.

Boeing [NYSE: BA] ve SpiceJet bugün New Delhi’de düzenlenen bir etkinlik sırasında 205 adete kadar uçağı kapsayan taahhüdü duyurdular.

2016 yılı sonundaki duyuru 100 adet yeni 737 MAX 8s içeriyor. Boeing’in sitesindeki Siparişler&Teslimatlar kısmında daha önceden anonim olarak belirtilen SpiceJet’in şimdiki siparişi ise 42 adet MAXs, ek olarak 13 adet 737 MAXs içeriyor.

SpiceJet Başkanı ve Genel Müdürü Ajay Singh “Boeing 737 uçak sınıfı, yüksek güvenilirlik, düşük çalışma ekonomisi ve konforu ile SpiceJet’in kuruluşundan bu yana filomuzun omurgasını oluşturdu. Yeni nesil 737 ve 737 MAX ile rekabet edebileceğimizden ve kârlı bir şekilde büyüyebileceğimizden eminiz.” dedi.

Tüm jetleri Boeing olan operatör SpiceJet, Boeing ile ilk siparişini Next-Generation 737 için 2005 yılında yaptı ve şu anda filosunda 32 adet 737 NG’yi işletiyor.

The Boeing Şirketi Başkan Yardımcısı Ray Conner, “SpiceJet ile on yıldan fazla süren ve 205 uçağa kadar olan anlaşma ile ortaklık kurmaktan onur duyuyoruz” dedi. “737 MAX’ların ekonomisi SpiceJet’in kârlı bir şekilde yeni pazarlar açmasına, bağlantısını Hindistan’a ve ötesine genişletmesine ve müşterilerine üstün bir yolcu tecrübesi sunmasına izin verecek.”

737 MAX, tek koridorlu pazarda en yüksek verimlilik, güvenilirlik ve yolcu konforunu sunmak için CFM International LEAP-1B motorlarının, Gelişmiş Teknoloji kanatlarının ve diğer iyileştirmelerin son teknolojisini içeriyor.

Yeni uçak, ilk Yeni-Jenerasyon 737’lerden yüzde 20 daha düşük yakıt tüketimi ve sınıf başına en düşük işletme maliyeti – en yakın rakibinden koltuk başına yüzde 8 daha az yakıt tüketecek.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK