Ana sayfa Dünyada Havacılık Alaska Airlines, Uçus Sırasında Ücretsiz Mobil Mesajlaşma Sunuyor

Alaska Airlines, Uçus Sırasında Ücretsiz Mobil Mesajlaşma Sunuyor

Alaska Airlines, uçuş aktiviteleri yelpazesine mobil mesajlaşma ekliyor ve bunu ücretsiz olarak dağıtıyor.

Teknoloji, Alaska’nın 175 uçağının çoğunda yerleşik Wi-Fi’yi işleten Gogo tarafından ücretsiz olarak sağlanacak.

Tabii ki mesajlaşma servisi, yalnızca iMessage veya WhatsApp gibi bir Wi-Fi ağı üzerinde çalışabilen teknolojilerle sınırlandırılacaktır. Bir telefon şebekesinde çalışan Kısa Mesaj Servisi (SMS) veya Multimedya Mesaj Servisi (MMS) mesajları hala kullanılmaz durumda olacak.

Ayrıca uçakta mesajlaşma sunan ilk havayolu Alaska değil. Uçuş sırasında İnternet’ten (ViaSat, Gogo veya American Panasonic, Delta veya United’dan ) bir ücret ödeyen herhangi bir yolcu, iMessage ve WhatsApp gibi mesajlaşma uygulamalarına erişebiliyor. Hatta 2015 yılının sonlarında Gogo, belirli uçuşlar için yalnızca 3 ABD doları tutarındaki mesajlaşma amaçlı paketleri başlattı.Ancak Alaska’nın sektörü yönettiği yerlerde, bu hizmeti ücretsiz olarak sunuyor.

Havayolunun ücretsiz mesajlaşma servisini sunmaya başlama seçimi Virgin America’ın yakın tarihli kazancı ışığında özellikle mantıklı. Bu havayolu, mobil mesajlaşma üzerine daha yüksek bir değer veren nesilleri güçlü bir şekilde takip etti. Hizmeti ücretsiz olarak sunarak Alaska, genç, butik bir havayolu tarafından hoşnutsuz kalan tüm yolculara zeytin dalı uzatıyor olabilir.

Aslında ücretsiz sohbet, yalnızca Alaska Havayolları uçuşlarında mevcut olacak, ancak havayolu hazırlanmış bir açıklamada Virgin America’ya hizmetini genişletmek için açık kapı bıraktı. Havayolu, önümüzdeki birkaç ay boyunca ücretsiz filmler sunmayı da planlıyor – yalnızca Alaska uçuşlarında.

Ücretsiz sohbet çoktan beta aşamasında ve 24 Ocak’ta tam ölçekli olarak başlatılacak.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK