Ana sayfa Dünyada Havacılık AirAsia X, Asya ve ABD Arasında İlk Düşük Maliyetli Uçuşu Başlatmak İçin...

AirAsia X, Asya ve ABD Arasında İlk Düşük Maliyetli Uçuşu Başlatmak İçin İzin Alıyor

Malezya AirAsia X Bhd, AirAsia X Asya’nın Amerika Birleşik Devletleri’ni de kapsayan herhangi bir ülkeye tarifeli yolcu uçuşu yapmak için onay alan  ilk düşük maliyetli havayolu şirketi oldu dedi.

Bildiride uzun mesafe havayolu şirketi, Amerika Birleşik Devletleri Federal Havacılık Kurumu’ndan (FAA) onay aldığını ve bunun Hawaii de dahil olmak üzere birçok ABD eyaletine uçuş yapabilceği anlamına geldiğini söylüyor.

Grup İcra Kurulu Başkanı Kamarudin Meranun salı günü yapılan açıklamada,”Genişlememiz, bugüne kadar Asya, Avustralya ve Orta Doğu’da yoğunlaştı ve Asya Pasifik’in ötesine geçtiğimiz ilk pazarlamamızdan dolayı heyecanlıyız.” dedi.

Duyuru, dünyanın en büyük uzun mesafe yol alan havayolu şirketi olan Emirates Airline’ın bir ABD güzergahı ekleyeceğini belirtmesinden bir gün sonra geldi. ABD’li bir havayolu lobisi grubu, bu hareketin haksız rekabet anlamına geldiğini söyledi çünkü Körfez taşıyıcıları devlet desteği aldı.

Körfez taşıyıcıları devlet desteği aldığını reddediyor.

AirAsia X, Londra hattındaki uçuşların yeniden başlaması için karara bağlandığını da belirtti. Havayolu, yüksek vergi nedeniyle Mart 2012’de Londra uçuşlarını askıya aldı ancak o zamandan bu yana rotayı devam ettirmeyi umdu.

Bir sözcü Reuters’e, “Şu an Londra rotalarımıza devam etmek istiyoruz ve gerekli onaylara doğru çalışıyoruz” diye bir e-posta gönderdi.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK