Ana sayfa Business Airbnb, Uçuş Rezervasyon Aracı Oluşturuyor

Airbnb, Uçuş Rezervasyon Aracı Oluşturuyor

Ev kiralama şirketi, seyahat planlama sürecinin daha fazlasını istiyor.

Airbnb Inc., ev kiralama girişimi olarak Priceline Group Inc. ve Expedia Inc ile insanların online seyahat harcamalarının çoğunda rekabet etmek için havayolculuğu rezervasyon hizmeti sunan bir servis geliştiriyor.

Planlara aşina kişiler tarafından, uçuş rezervasyon özelliğinin geliştirilmesi için henüz erken olduğu ve şirketin işe girişmek için çeşitli yollar düşündüğünü söylendi. Kimliğinin belirtilmemesini isteyen kişiler, “Airbnb, Amadeus IT Group SA ya da Sabre Corp. gibi bir sağlayıcıdan bir çevrimiçi seyahat acentesi ya da lisans verisi satın alabilir. ” Dedi. Ayrıca bu kişiler projenin şirket içinde sadece “Uçuşlar” olarak bilindiğini söyledi.

Bu kişiler, “Airbnb, muhtemelen önümüzdeki 18 ay içinde halka arzı gerçekleştirmeden önce uçakların yerden kalkmasını hedefliyor” dedi. Airbnb sözcüsü Nick Papas uçuş rezervasyon planlarıyla ilgili yorumda bulunmayı reddetti ve şirketin yakın gelecekte kamuya açmayı planlamadığını söyledi.

Sekiz yıl önce başladığından beri, Airbnb yabancılar evinde kalmamak için küresel bir endüstri yaratmaya yardım etti. Ancak şirket, olgunlaştıkça yeni gelir kaynakları bulmayı umuyor. Geçtiğimiz ay, Airbnb Trips adlı bir girişimle turlar, restoran rezervasyonları ve diğer seyahat hizmetleri eklendi. Bu yıl yatırımcılar tarafından 30 milyar dolar değerinde değerlendirilen şirket, sadece kalacak bir yer değil, bir kişinin tüm tatilini planlamak için bir varış noktası olmak istiyor dedi.

Uçuş işine girişmek, uçuş aramaları ve rezervasyonları konusunda en büyük siteleri işleten Priceline ve Expedia’un uyarı ateşi olacaktı. Online seyahatlerdeki marjlar genellikle otellerde ve emlak kiralarında yüksektir, ancak uçuşlar insanları sitelere çekmeye yardımcı olur. Alphabet Inc, 2010 yılında kendi uçuş arama araçlarını güçlendirmek için havayolu veri sağlayıcı ITA Software’i 700 milyon dolar karşılığında satın aldı.

Uçuş arama web sitesi Kayak’ın CEO’su Steve Hafner, geçtiğimiz ay birçok konaklama şirketinin uçuş arama girişiminde başarısız olduklarını söyledi. Bir konferansta “Airbnb’nin uçuş konusuna başlamasından gerçekten endişeli değilim.” dedi.

Airbnb CEO’su Brian Chesky, geçtiğimiz ay Los Angeles’ta şirketin web sitesi ve uygulamaları için yeni tasarımlar gösterdiği bir sunum yaptı. Bir resim, Seyahat Yol Kılavuzu adlı bir bölümde küçük bir uçak grafiği içeriyordu. Planlara aşina kişiler, bu kısmın Airbnb’nin, fiyatlara, seyahat süresine ve beklenen hava koşullarına bağlı olarak en iyi uçak bileti seçeneklerine ilişkin öneriler sunmayı planladığı yer olduğunu söyledi.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

2 Yorum

BİR CEVAP BIRAK